Database Administrator SQL Server

BrainSpotting

Data Start
18-Jun-2008
Permanent
Salariu
[n/a]

Cerinte obligatorii:
- studii superioare;
- vorbire fluenta si cunoºtinte avansate de limbã englezã;
- administrare baze de date Microsoft SQL Server minim 2 ani;
- experientã administrare Data Warehouses;
- experientã pe o pozitie similarã minim 2 ani si cunostinte etice in domeniul corporate;
- persoanã comunicativã, motivatã, activã.

Cerinte facultative, ce constituie avantaje:
- certificare MCDBA;
- experientã cu instrumente de tip Business Intelligence (IBM Cognos, Business Objects/Crystal Reports) constituie un avantaj;
- cunostinte programare C#/.NET;
- administrare Microsoft SharePoint Server.

Oferta (bonusuri, beneficii):
Descrierea companiei
Clientul nostru este o companie din domeniul asigurarilor.

Descrierea postului:
- asigura disponibilitatea, capacitatea, continuitatea si securitatea sistemului baze date MS SQL;
- planifica, implementeaza, verifica si actualizeaza sistemul de baze de date MS SQL si documentatia aferenta.

Website
www.brainspotting.ro

Telefon
 +40-21-589-1000
Adresa
23 Titus, Bucharest 4, Romania