Key Account Manager

Namisoft Technologies

Data Start
02-Jan-2018
Permanent
Salariu
[n/a]

Candidatul ideal

  • -Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (vanzarea de servicii IT constituie un avantaj)
  • -Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva
  • -Abilitati excelente de comunicare, de lucru in echipa
  • -Disponibilitate de a calatori (in principal in Bucuresti, dar nu exclusiv)
  • -Studii superioare sau medii
  • -Cunostinte de baza MS Office (MS Word, Excel, Powerpoint)
  • -Posesia unui permis auto categoria B este apreciata

Descrierea jobului

Responsabilitati

  • -Efectuarea studiilor de piata necesare pentru a identifica potentiali clienti
  • -Dezvoltarea si administrarea portofoliului de clienti
  • -Participarea activa la implementarea strategiei de vanzari
  • -Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • -Realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • -Ofertarea, negocierea si urmarirea derularii contractelor;
  • -Redactarea zilnica a rapoartelor privind activitatea desfasurata;
  • -Oferirea unor servicii de calitate clientilor Namisoft;
  • -Colaborarea cu diferitele departamente ale firmei pentru realizarea obiectivelor
Beneficii
  • -Pachet salarial atractiv, in concordanta cu performantele obtinute si realizarea obiectivelor de vanzari; salariul este format dintr-o suma fixa + comision cu valoare nelimitata (calculat ca procent din valoarea vanzarilor)
  • -Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un start-up inovativ si ambitios ca lider al echipei de vanzari
  • -Decontarea diferitelor servicii folosite (telefonie, transport, etc.)

Website
namisoft.ro

Adresa
Aurel Vlaicu 18, sector 2, Bucuresti