C++ Developer

SoftVision

Locatie
Cluj
Data Start
10-Sep-2008
Permanent
Salariu
[n/a]

CERINTE:

- Studii superioare in domeniul tehnic: Informatica-Matematica, Automatica si Calculatoare, Telecomunicatii;
- Cunoastere buna a conceptelor OOP si C++ precum si a tehnicilor si standardelor de programare;
- Reprezinta un avantaj experienta cu Windows Mobile, Palm OS sau Symbian si/sau experienta in programarea telefoanelor mobile;
- Cunoasterea foarte buna a limbii engleze scris si vorbit.

RESPONSABILITATI :

Candidatul selectat va lucra la un proiect in domeniul comunicatiilor si multimedia pentru un client din Statele Unite (Silicon Valley). Proiectul are ca scop realizarea unei aplicatii care sa inlocuiasca aplicatia nativa de contacts de pe telefon cu o aplicatie similara dar cu capacitati mai evoluate. Aceasta aplicatie va avea ca si functionalitati integrarea cu site-uri de social networking (gen FaceBook sau MySpace), instant messaging cu GoogleTalk, Yahoo, AIM sau MSN si alte integrari cu aplicatii folosite de un utilizator modern.

Daca doresti sa-ti valorifici experienta si abilitatile, te rugam sa-ti depui aplicatia pana cel tarziu 20 septembrie 2008.

Adresa
Str.O.Goga Nr 47, cod: 400698, Cluj Napoca