BABYSITTER / AUPAIR/ NANNY IN OLANDA , SPANIA , FRANTA SI ANGLIA

EUROLIFE CONSULTING

Locatie
STRAINATATE
Data Start
21-Nov-2012
Permanent
Salariu
400

Programul Au Pair este un program cultural adresandu-se tinerilor care doresc sa-si imbunateasca cunostintele de limba straina, sa calatoreasca si sa cunoasca o tara si o cultura noua.

Au-pairul este persoana care participa la un schimb cultural alaturi de o familie gazda din tara aleasa de catre candidat. Au-pairul va locui in casa familiei gazda o perioada stabilita, ca un membru integrat al familiei, ajuta la cresterea copiilor si treburile casnice existente, in schimbul unei remuneratii saptamanale.

Beneficiile Programului Au Pair :

-Posibilitatea de a calatori si de a cunoaste culturile altor tari.

-Imbunatatirea cunostintelor de limba straina (engleza, franceza, spaniola etc.)

-O experienta unica de viata
-Tari pentru care poti aplica: ANGLIA, FRANTA, OLANDA, SPANIA

Persoanele care aplica pentru acest program trebuie sa indeplinesca anumite conditii in functie de tara pentru care aplica:

- sa cunoasca limba engleza la nivel mediu
- sa nu aiba cazier judiciar

Cunostintele de limba straina trebuie sa fie la nivel conversational, pentru ca aplicantul sa poate discuta cu familia telefonic.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

www.eurolife-consulting.ro

RESPONSABILITATI:
* supravegherea copiilor minim 25 ore pe saptamana,Daca ati avut grija de frati si surori mai mici, nu va va fi greu deloc, deoarece nu este cu nimic diferit.
Este considerata experienta si va va ajuta sa va integrati mult mai bine in interiorul familiei, doerece veti stii cu exactitate ce aveti de facut si ce nevoi au copii in general;
* ajutor in gospodarie.Menajul usor este constituit din strangerea jucariilor, strangerea hainutelor, curatarea acestora, uneori spalarea vaselor, gatirea unor mese usoare pentru copii, etc..
In primul rand trebuie sa va ganditi ca sunteti in propria familie, iar in mod normal va ocupati cu treburile casnice, fara a va gandi ca sunteti angajatul cuiva;
* baby-sitting de 2 -3 ori pe saptamana,in functie de necesitatile familiei si de numarul de membrii ai acesteia;

OFERTA OLANDA
Avem familii disponibile in Olanda, care doresc Aupair/ Babysitter si Nanny, cu incepere din luna aprilie. Detaliile generale sunt urmatoarele:
- salarizarea este intre 350-600 euro
- ore de lucru zilnic: minim 5- maxim 8
- Weekend liber
- Cazare si masa gratuita
- Transport asigurat 50% din cost dus- intors.
- Contract minim 3 luni

OFERTA ANGLIA:

- salarizarea este intre 70 - 100 LIRE / Saptamana
- Fara transport asigurat

OFERTA SPANIA:

- salarizarea este intre 70 - 100 EURO / Saptamana

OFERTA FRANTA:

- salarizarea este intre 70 - 100 EUR / Saptamana

DESCRIEREA COMPANIEI:

Agentie de selectie si plasare forta de munca intern si international acreditata ITM Bucuresti.
Candidatii compatibili care aplica la acest post vor fi contactati in maxim 24 ore si vor fi programati pentru interviu.

Ne puteti contacta si dvs la :

Tel : 021 / 3108369
Mob: 0747911614
wt@eurolife-consulting.ro

Telefon
 Tel:021 310.83.69 / 0722.92.53.41
Adresa: Cotroceni Business Center, Bd-ul Iuliu Maniu, nr 7 , Corp T, Sector 6, Bucuresti