Data Start
16-Mar-2009
Permanent
Salariu
[n/a]

Responsabilitati:

Asigura suport tehnic necesar (instalare, administrare, configurare si intretinere – Hardware, Software) pentru statiile de lucru ale companiei;
Realizeaza activitati de Help-Desk pentru utilizatori;
Intretine actuala infrastructura de retea si telefonie;
Responsabil/a cu supravegherea sistemelor antivirus si anti-spam;
Configureaza si gestioneaza periferice ( imprimante si multifunctionale).

Cerinte:

Cunoastinte avansate a sistemelor de operare Windows (XP/Vista);
Utilizator avansat al pachetului Microsoft Office( 2003-2007);
Cunostinte bune networking (tcp/ip, wifi, vpn);
Experienta in instalare si depanare basic periferice (imprimante, multifunctionale);
Cunostinte minime administrare Linux (Slackware/RedHat, instalare, firewall iptables, routing, squid, qmail);
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Limba engleza- cel putin nivel mediu.