Key Account Manager

CVO Recruitment Romania

Data Start
17-Feb-2009
Permanent
Salariu
[n/a]

CANDIDATUL IDEAL:

• Studii superioare finalizate (daca avem un candidat bun, fara studiile sup finalizate-putem discuta)
• Experienta pe o pozitie similara, cu experienta certa in negocierea contractelor anuale cu Key Accounts (numai FMCG)
• Limba engleza nivel avansat
• Cunostinte bune de MS Office
• Permis de conducere

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

• Asigură realizarea şi implementarea strategiei de vânzări a produselor companiei la Key Accounts
• Negociaza contractele anuale cu Key Accounts
• Asigură realizarea obiectivelor valorice şi cantitative stabilite prin planul de vânzări pentru Key Accounts
• Negociaza cu Key Accounts
• Asigură previzionarea vânzărilor pentru a evita lipsa produselor din stoc prin furnizarea forecasturilor de vanzari pe articol/client lunar/trimestrial/anual
• Se intalneste trimestrial cu clientii internationali alocati (listing plan si promotii)
• Se asigura ca primeste feedback din teritoriul alocat asupra implementarii si gradului de executie a activitatilor promotionale agreate
• Transmite de doua ori pe luna catre forta de vanazari si merchandiseri –plan promotii si portofoliu listat de produse pentru toti clientii internationali
• Planifica, negociaza, agreeaza plan promo
• Verifica zilnic comenzile primite si confirma procesarea catre departamentul Customer Service
• Asigură analiza pieţei şi monitorizarea concurenţei
• Urmăreşte modul de prezentare al produselor companiei în reţeaua comercială Key Accounts
• Intocmeşte şi predă la termen rapoartele periodice solicitate de superiorul direct

Adresa
Str. General Berthelot nr. 59, Sector 1, Bucuresti