Keu Account Manager

Paylogic People

Data Start
09-Feb-2009
Permanent
Salariu
[n/a]

CANDIDATUL IDEAL:

Pentru unul dintre clientii nostri, avand ca obiect de activitate importul si distributia de accesorii auto cautam Key Account Manager .

CERINTE:

-Studii superioare finalizate ( de preferat studii economice ) ;
-Minim 3 ani experienta in domeniul vanzarilor de tip Key Account ;
-Experienta in domeniul auto – avantaj ;
-Cunostinte solide de management si marketing ;
-Cunostinte de limba engleza ;
-Stapanirea eficienta a tehnicilor de vanzare si negociere ;
-Abilitati deosebite de comunicare si orientare spre persoane;
-Spirit intreprinzator si inovativ ;
-Personalitate puternica si creativa ;
-Atitudine pozitiva si orientare spre rezultate ;
-Foarte bune abilitati de organizare ;
-Dinamism, perseverenta.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

-Mentinerea si consolidarea relatiei cu partenerii de tip Key Account ( lanturile de hipermarket Carrefour, Cora, Metro, etc ; lanturile de benzinari OMV, Petrom, Mol ) ;
-Negocierea contractelor de distributie cu partenerii de tip Key Account ;
-Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti si oportunitati pentru cresterea cotei de piata a produselor ;
-Elaborarea si implementarea de strategii pentru cresterea volumului de vanzari ;
-Intocmirea rapoartelor privind situatia vanzarilor, concurenta, noile tranduri de piata .

BENEFICII :

-Pachet salarial motivant ;
-Mediu de lucru dinamic ;
-Masina de servici ;
-Telefon mobil ;
-Laptop ;
-Posibilitate de dezvoltare profesionala .

Website
www.paylogic.ro

Telefon
 0733000525
Adresa
Strada Vasile Stroescu nr. 11 A, sector 2, Bucuresti