Health Network Developing Manager

INTERAMERICAN ROMANIA INSURANCE - EUREKO

Data Start
30-Jan-2009
Permanent
Salariu
[n/a]

Responsabilitati:

Implementează procesele de screening pentru furnizorii de servicii medicale din zonele geografice de care răspunde.
Evaluează furnizorii de servicii conform procedurilor primite de la sediul central.
Negociază si încheie contractele de prestări servicii dintre furnizori si societatea de asigurări.
Tine legătura permanenta cu furnizorii, face follow-up al activităţii acestora, ii tine la curent cu noile aspecte apărute in reţea.
Monitorizează activitatea furnizorilor contractaţi si prezintă propuneri privind posibile acţiuni corective.
Monitorizează atent evoluţia pieţei serviciilor de sănătate: furnizori, servicii, tendinţe, schimbări din regiunea geografica de care răspunde si raportează directorului de departament asupra acestor aspecte.
Implementează programele de training cu personalul medical si auxiliar al furnizorilor de servicii – reguli si proceduri de lucru.
Asista furnizorii de servicii in derularea contractului cu societatea.
Raportează saptaminal si lunar directorului de departament asupra activităţii, conform procedurilor stabilite de sediul central.

Cerinte:

Intelegere amanuntita a pietei furnizorilor de servicii medicale
Experienta in coordonarea vanzarilor in domeniul medical sau financiar
Abilitati de persuasiune si independenta decizionala
Cunostinte bune de limba engleza (vorbit/prezentare, scris si citit)
Absolvent al unei institutii de studii superioare, preferabil in domeniul medical; studii postuniversitare in managementul sanatatii sunt un plus

Telefon
 +40 21 202 67 70
Adresa
20, Cotroceni Road 060114 Bucharest 6 Romania