Account Manager

SC TOTALSOFT SA

Data Start
29-Jul-2008
Permanent
Salariu
[n/a]

Cerinte:
- Studii superioare - reprezinta avantaj cursurile specifice de vanzari;
- Experienta: minim 3 ani in vanzari (in domeniul IT / Telecom).

Cunostinte profesionale:
- cunoasterea tehnicilor de vanzare;
- cunostinte despre psihologia umana;
- cunostinte de analiza si gestiune a datelor;
- cunostinte economice minime;
- cunostinte de lucru cu Windows si MS-Office.

Calitati si aptitudini profesionale:
- excelente calitati de comunicare (scris si oral)
- orientare catre client si catre rezultat
- bune abilitati de negociere;
- lucru in conditii de stres;
- capacitate de sinteza;
- cunostinte de nivel mediu a limbii engleze;
- spirit de lucru in echipa;
- perseverenta;

Responsabilitati:
- Creeaza si mentine relatiile comerciale post-vanzare cu clientii produselor TS;
- Urmareste executia contractului cu clientii;
- Genereaza noi comenzi la clienti si colecteaza comenzile emise de clienti, constituind astfel portofoliul de comenzi;
- Raspunde de solutionarea cererilor clientilor in timp util;
- Abordeaza clientii existenti, prezinta oferta firmei, negociaza conditii si incheie contracte comerciale post - implementare; raspunde de conditiile contractuale negociate;
- Raspunde de calitate informatiilor comunicate celorlaltor departamente;
- Raspunde de intocmirea corecta si la timp a contractelor de support tehnic si post garantie;
- Urmareste situatia incasarilor de la clienti si raspunde de reducerea timpului de incasare a sumelor datorate de clienti.

Website
www.totalsoft.ro

Telefon
 +4021 335 17 09
Adresa
str Calea Serban Voda nr. 30-34 sector 4