ACCOUNT MANAGER / Reprezentant Vanzari

Europrim Intermed

Locatie
Iasi
Data Start
15-Jan-2009
Permanent
Salariu
[n/a]

Descrierea postului:

- identifica potentiali clienti conform politicii companiei
- mentine si dezvolta reteaua de clienti
- promoveaza serviciile si imaginea compaiei
- prezinta oferta de servicii catre potentialii clienti
- identifica si analizeaza nevoile clientilor in aria logistica/transporturi
- implementeaza politica de vanzari a companiei
- realizeaza ofertele comenciale, negociaza si incheie contractele cu clientii conform politicii firmei; urmareste termenii contractuali
- monitorizeaza evolutia clientilor din portofoliu si identifica noi oportunitati de colaborare
- desfasoara actiuni de fidelizare a clientilor existenti si urmareste buna derulare a relatiei cu acestia
- desfasoara actiuni de prospectare a pietei din punct de vedere al concurentei
- urmareste atingerea obiectivelor de vanzari

Cerinte:

- experienta in vanzari directe, consultative - minim un an
- account management: abilitati de generare si gestionare conturi (clienti mari) si urmarire proiecte
- experienta in relatia cu companiile exportatoare - este un avantaj
- abilitati excelente de comunicare si negociere, putere de convingere
- persoana proactiva, orientata spre rezultate, dinamica, motivata, inteligenta
- seriozitate, perseverenta, responsabilitate
- carnet conducere categoria B
- disponibilitate la deplasari in tara
- obligatoriu: cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat - pentru punctele de lucru din Brasov si Oradea

Oferta (bonusuri, beneficii):

- dezvoltarea carierei intr-o companie aflata intr-o continua ascensiune
- salariu atractiv, comision din tranzactii, bonusuri suplimentare in functie de performante
- asigurare medicala
- masina de serviciu
- telefon mobil